Ik ontvang e-mail van het ICANN over mijn domeinnaam, wat moet ik hier mee?
Registrars zijn tegenwoordig verplicht om, in opdracht van het ICANN (Zie gerelateerde F.A.Q. item: wat is ICANN?), herinneringsmails aan domeinnaamhouders van onder andere .com domeinnamen te sturen. Deze e-mails zijn bedoeld om aan te geven dat de domeinnaam binnenkort gaat verlopen. Ook kan het zijn dat er gevraagd wordt om de houdergegevens (ook wel whois gegevens genoemd) van het domein op juistheid te controleren.
Indien u de betreffende domeinnaam niet bij ons hebt opgezegd, zal deze automatisch verlengd worden. U hoeft met deze ICANN melding niets te doen. Het is helaas niet mogelijk om deze e-mails stop te zetten.
Hieronder kunt u een voorbeeld van een ICANN bericht terugvinden:

Hoe controleer ik de status van mijn domeinnaam?
- U kunt een Whois check doen via https://lookup.icann.org/en (Onder het kopje Domein Information kunt u de status terugvinden)
- U kunt uw eigen domeinnaam opvragen via een webbrowser. Krijg u direct uw site zien, dan moet alles in orde zijn. Krijg u een ICANN melding te zien. Dan is de validatie van uw domein niet gelukt. Er wordt door de ICANN een validatie mail gestuurd naar het e-mailadres van de domeinhouder. Controleer in uw mailbox of u de van de mail van de ICANN kunt terugvinden, en voer vervolgens de instructies uit. Hieronder kunt u een voorbeeld terugvinden van de ICANN melding:
